Jump to content

Gërmadhat e kishës së vogël "Livadhet e Mëdha"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gërmadhat e Kishës së vogël -Livadhet e Mëdha
LlojiArkeologjike
VendndodhjaOstraçë e Poshtme, Leposaviq, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar242/71
Nr. i referencës2868

Gërmadhat e Kishës së vogël -Livadhet e Mëdha është një monument i trashëgimisë kulturore në Ostraçë e Poshtme, Leposaviq, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 242/71.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]