Gërmadhat e kishës së vogël në Jasenovik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës së vogël në Jasenovik
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Jasenovik, Zubin Potok, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 234/71
Nr. i referencës 2865

Gërmadhat e kishës së vogël në Jasenovik është një monument i trashëgimisë kulturore në Jasenovik, Zubin Potok, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 234/71.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]