Gërmadhat e kishës se Shën Arkangjelit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës se Shën Arkangjelit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Bradash, Podujevë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-79/86
Nr. i referencës 3121

Gërmadhat e kishës se Shën Arkangjelit është një monument i trashëgimisë kulturore në Bradash, Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-79/86.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]