Gërmadhat e kishës se vogël varrore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës se vogël varrore
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Kajkovë, Leposaviq, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 241/74
Nr. i referencës 2921

Gërmadhat e kishës se vogël varrore është një monument i trashëgimisë kulturore në Kajkovë, Leposaviq, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 241/74.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]