Gërmadhat e kishes Paleokristiane ne Raqë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishes Paleokristiane ne Raqë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Raçë, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.K.02-252/68
Nr. i referencës 2522

Gërmadhat e kishes Paleokristiane ne Raqë është një monument i trashëgimisë kulturore në Raçë, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër E.K.02-252/68.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]