Gërmadhat e kompleksit mesjetar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kompleksit mesjetar
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Mazhiq, Mitrovicë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 235/71
Nr. i referencës 2896

Gërmadhat e kompleksit mesjetar është një monument i trashëgimisë kulturore në Mazhiq, Mitrovicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 235/71.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]