Jump to content

Mazhiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mazhiq
Mazet
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej253

Mazhiq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Mazaj dhe Mazet. Fshati është kodrinoro malor me popullsi të shpërndarë.

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 253 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]