Mazhiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mazhiq
Mazet
Fshat
Vendndodhja
Mazhiq is located in Kosova
Mazhiq
Mazhiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Shalë e Bajgorës
Lartësia 1035 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 47″ Veri

20° 56′ 36″ Lindje

Mazhiq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Mazaj dhe Mazet. Fshati është kodrinoro malor me popullsi të shpërndarë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]