Suhodolli i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suhodoll i Epërm
Buzibri i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Suhodoll i Epërm is located in Kosova
Suhodoll i Epërm
Suhodoll i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 12″ Veri

20° 50′ 54″ Lindje

Popullsia 224 banorë (2011)

Suhodoll i Epërm është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Tejibri i Epërm dhe Buzibri i Epërm.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 224 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]