Vidishiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Vidishiq
Vidushë
Fshat
Vendndodhja
Vidishiq is located in Kosova
Vidishiq
Vidishiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Shalë e Bajgorës
Lartësia 1107 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 31″ Veri

20° 56′ 58″ Lindje

Vidishiq është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Vitushë dhe Vidushë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]