Vinarca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinarcë e Poshtme
Venar i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Vinarcë e Poshtme is located in Kosova
Vinarcë e Poshtme
Vinarcë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 25″ Veri

20° 48′ 47″ Lindje

Vinarcë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Venar i Poshtëm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]