Jump to content

Reka (Mitrovicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rekë
Lumëz
Fshat

Rekë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Prronas dhe Lumëz.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]