Koshtova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koshtovë
Bobaj
Fshat
noform
Pamje natyre nga Kushtova
Vendndodhja
Koshtovë is located in Kosova
Koshtovë
Koshtovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 573 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 28″ Veri

20° 47′ 10″ Lindje

Koshtovë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bob dhe Bobaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]