Melenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Melenicë
Melisht
Fshat
Vendndodhja
Melenicë is located in Kosova
Melenicë
Melenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1052 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 18″ Veri

20° 55′ 30″ Lindje

Melenicë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Melisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]