Dedia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dedi
Dedaj
Fshat
Vendndodhja
Dedi is located in Kosova
Dedi
Dedi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 59′ 33″ Veri

20° 54′ 12″ Lindje

Dedi është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dedaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]