Zijaça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zijaçë
Fshat
Vendndodhja
Zijaçë is located in Kosova
Zijaçë
Zijaçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 57″ Veri

20° 53′ 42″ Lindje

Popullsia 17 banorë (2011)

Zijaçë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 17 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]