Tërstena (Mitrovicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërstenë
Fshat
Vendndodhja
Tërstenë is located in Kosova
Tërstenë
Tërstenë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 54′ 50″ Veri

20° 58′ 21″ Lindje

Tërstenë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]