Strana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Stranë
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Stranë is located in Kosova
Stranë
Stranë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 822 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 53′ 34″ Veri

20° 55′ 2″ Lindje

Stranë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurakuq dhe Rrezanë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]