Strana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stranë
Rrezanë
Fshat

Stranë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurakuq dhe Rrezanë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]