Zhabari i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhabar i Epërm
Fushibri i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Zhabar i Epërm is located in Kosova
Zhabar i Epërm
Zhabar i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 579 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 50″ Veri

20° 49′ 54″ Lindje

Zhabar i Epërm është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushibri i Epërm.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]