Kaçandolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaçandoll
Kaçanoll
Fshat
Vendndodhja
Kaçandoll is located in Kosova
Kaçandoll
Kaçandoll
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1293 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 40000
Prefiksi -
Targa 02
Koordinatat 43° 0′ 0″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

Popullsia 119 banorë (2011)

Kaçandoll është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kaçanoll.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të fundit të popullsisë 2011, fshati paska 119 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 9 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]