Stantërgu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stantërg
Fshat
noform
Stantërg
Vendndodhja
Stantërg is located in Kosova
Stantërg
Stantërg
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Shalë e Bajgorës
Lartësia 1046 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 13″ Veri

20° 55′ 14″ Lindje

Stantërg është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]