Rahova (Mitrovicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rahovë
Rrahinë
Fshat
Vendndodhja
Rahovë is located in Kosova
Rahovë
Rahovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 819 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 16″ Veri

20° 53′ 51″ Lindje

Rahovë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrahinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]