Gërmadhat e qytetit mesjetar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e qytetit mesjetar
LlojiArkeologjike
VendndodhjaVidishiq, Mitrovicë, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02-964/66
Nr. i referencës2895

Gërmadhat e qytetit mesjetar është një monument i trashëgimisë kulturore në Vidishiq, Mitrovicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-964/66.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]