Gósol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gósol
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Gósol is located in Spanjë
Gósol
Gósol

Koordinatat: 42°14′V 1°40′L / 42.233°V 1.667°L / 42.233; 1.667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Lluís Campmajó i Puig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.9 km2
Lartësia 1502 m (m.n.d.)
Popullsia 223 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gosolà, gosolana
Zona Kohore UTC+1

Gósol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Lleida, në Katalonia. Gósol ka 223 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gósol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale