Gökberk Demirci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gökberk Demirci
U lind në20 tetor 1989 (30 vjet)
KombësiaTurk
Vite aktiviteti2012-prezent

Gökberk Demirci (lindi më 20 tetor 1989) është aktor turk. Ai është shfaqur në seri televizive si Premtimi (2019), Hayatımın Aşkı (2016) dhe Arka Sokaklar (2006).

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai mori mësime aktrimi në teatrin Cengiz Küçükayvaz.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gökberk Demirci filloi karrierën e tij të aktrimit me një rol të vogël në serinë televizive Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam (2012). Ai tani luan rolin kryesor të Emirit në serialin Premtimi, prodhuar nga Kanal 7.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriale
Viti Titulli Roli Shënimet
2012 Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam Roli mysafir
2013 Osmanlı’da Derin Devlet Roli mbështetës
2016 Hayatımın Aşkı Adil
2018 Adını Sen Koy Këllëç
Arka Sokaklar Xhynejt Roli mbështetës
2019-2022 Yemin Emir Tarhun Roli kryesor
2023- Üç Kız Kardeş Kartal
Filma
Titulli Viti Roli Shënimet
2016 Yıldızlar da Kayar: Das Borak Shofer
2015 Demir Atlı Gringo
Së shpejti Köy Düğünü