Gaasterland-Sloten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gaasterland-Sloten (kthjellim).


Gaasterland-Sloten
—  komuna  —
stema_figuraGaasterlan-Sleat flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Balk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′30″V 5°31′27″L / 52.85833°V 5.5241667°L / 52.85833; 5.5241667 (Gaasterland-Sloten)Koordinatat: 52°51′30″V 5°31′27″L / 52.85833°V 5.5241667°L / 52.85833; 5.5241667 (Gaasterland-Sloten)
Sipërfaqja 209,29 km2
Popullsia 10.304 banorë 2010
Dendësia 49,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0514
Kodi Postar 8556 - 8583
Kodi statistikor 0653
Balk is located in Hollandë
Balk
Balk
Gaasterland-Sloten – harta_foto
www.achtkarspelen.nl

Gaasterland-Sloten është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 209.29 km² dhe popullsi 10304 banorë[1]. Balk është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland