Gabriel Popescu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabriel Popescu
Të dhënat personale
Emri i plotëGabriel Popescu
Data e lindjes (1973-12-25) 25 Dhjetor, 1973 (46 vjeç)
Vendi i lindjesCraiova, Rumania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1994Electroputere Craiova
1995-1997Universitatea Craiova
1998Salamanca
1998-1999Valencia
1999Numancia
2000Dinamo Bucureşti
2000-2002Naţional Bucureşti
2002-2004Suwon Samsung Bluewings
2004-2005Naţional Bucureşti
2005JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
1996–1998Flag of Romania.svg Rumania14(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gabriel Popescu (lindur më 25 Dhjetor 1973) është një ish-futbollist rumun.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin rumun ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Romania.svg Rumania
Vite Ndeshje Gola
1996 3 0
1997 4 1
1998 7 0
Gjithsej 14 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]