Jump to content

Gaiti Hasan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gaiti Hasan është një shkencëtare indiane që hulumton në fushën e biologjisë molekulare, gjenetikës, neuroshkencës dhe sinjalizimit qelizor.[1] Hasan është një anëtare e Akademisë Shkencore Kombëtare të Indisë (INSA), kulmi i shkencëtarëve dhe teknologëve Indian. Nga viti 2013 e tutje ajo ka shërbyer si një Profesore e Lartë në Qendër Kombëtare për Shkenca Biologjike (NCBS), Bangalor.[1][2]

  1. ^ a b "Gaiti Hasan - INSA Fellow". Indian National Science Academy www.insaindia.org. Arkivuar nga origjinali më 16 mars 2014. Marrë më 19 tetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "NCBS Faculty". National Centre for Biological Sciences www.ncbs.res.in. Marrë më 19 tetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)