Garrigoles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Garrigoles
Komunë
Vendndodhja
Garrigoles is located in Spanjë
Garrigoles
Garrigoles

Koordinatat: 42°6′35″V 3°1′58″L / 42.10972°V 3.03278°L / 42.10972; 3.03278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.4 km2
Popullsia 164 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 35″ Veri

3° 1′ 58″ Lindje

Garrigoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Garrigoles ka 164 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]