Gaspésie-Îles-de-la-Madeleine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine (kthjellim).


Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine
Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine
—  rajon administrativ  —
Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine is located in Kanadaja
Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine
Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°50′00″V 64°29′00″P / 48.833333°V 64.483333°P / 48.833333; -64.483333 (Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine)Koordinatat: 48°50′00″V 64°29′00″P / 48.833333°V 64.483333°P / 48.833333; -64.483333 (Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine)
Sipërfaqja 20.308 km2
Popullsia 94.336 banorë 2006
Dendësia 4,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 22 dhjetor 1987
Zona Kohore UTC-5
Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine – harta_foto

Gaspésie–Îles-de-la-Madeleine është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 20308 km² dhe popullsi 94336 banorë.[1] U themelua më 22 dhjetor 1987.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek