Geldermalsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Geldermalsen (kthjellim).


Geldermalsen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Geldermalsen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Geldermalsen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′00″V 5°17′00″L / 51.8833°V 5.2833°L / 51.8833; 5.2833 (Geldermalsen)Koordinatat: 51°53′00″V 5°17′00″L / 51.8833°V 5.2833°L / 51.8833; 5.2833 (Geldermalsen)
Sipërfaqja 101,67 km2
Popullsia 26.227 banorë 2011
Dendësia 257,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0345
Kodi Postar 4150-4153, 4155-4158, 4190-4191, 4194, 4196-4197
Kodi statistikor 0236
Geldermalsen is located in Hollandë
Geldermalsen
Geldermalsen
Geldermalsen – harta_foto
www.geldermalsen.nl

Geldermalsen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 101.67 km² dhe popullsi 26227 banorë[1]. Geldermalsen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland