Gelida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gelida
Komunë
noform
Gelida town
Stema_figuraCAT Gelida Flag.svg
Vendndodhja
Gelida is located in Spanjë
Gelida
Gelida

Koordinatat: 41°26′27″V 1°51′53″L / 41.44083°V 1.86472°L / 41.44083; 1.86472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 26′ 27″ Veri

1° 51′ 53″ Lindje

Gelida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  •  Commons: Gelida – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale