Gennep

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gennep (kthjellim).


Gennep
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Gennep.svg
Pamje nga Gennep

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Gennep
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°41′39″V 5°58′24″L / 51.6941667°V 5.9733°L / 51.6941667; 5.9733 (Gennep)Koordinatat: 51°41′39″V 5°58′24″L / 51.6941667°V 5.9733°L / 51.6941667; 5.9733 (Gennep)
Sipërfaqja 50,4 km2
Popullsia 17.369 banorë 2011
Dendësia 344,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0485
Kodi Postar 6590-6599
Kodi statistikor 0907
Vendndodhja
Gennep is located in Hollandë
Gennep
Gennep
Gennep – harta_foto
www.gennep.nl

Gennep është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 50.4 km² dhe popullsi 17369 banorë[1]. Gennep është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu