Gentjana Roçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gentjana Rocçi
SAP Frauen-FußballCup 2016 - Gentjana Rochi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGentjana Roçi
Data e lindjes (1994-09-17) 17 Shtator, 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesGostivar, Maqedoni
PozicioniSulmuese
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2011Borec Veles
2011–2012Naše Taksi
2012–Cloppenburg
Ekipi kombëtar
2010–Maqedoni
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gentjana Rochi (gjithashtu e njohur si Gentjana Rochi, e lindur më 17 shtator 1994) është një futbolliste sulmuese shqiptare që përfaqëson kombëtaren maqedonase të futbollit[1], dhe luan për klubin gjerman BV Cloppenburg në ligën 2 Bundesliga.[2] Ajo më parë ka luajtur në Kampionatin Maqedonas për klubet Borec Veles dhe ZFK Naše Taksi, me të cilën ajo gjithashtu luajti në Ligën e Kampionëve.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]