George Yonashiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
George Yonashiro
George Yonashiro.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGeorge Yonashiro
Data e lindjes (1950-11-28) 28 Nëntor, 1950 (70 vjeç)
Vendi i lindjesSão Paulo, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1986Yomiuri
Ekipi kombëtar
1985Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

George Yonashiro (lindur më 28 Nëntor 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1985 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]