Germont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Germont
Komunë
noform
Pamje nga Germont
Stema_figura
Vendndodhja
Germont is located in Franca
Germont
Germont
49°26′12″V 4°52′35″L / 49.436666666667°V 4.8763888888889°L / 49.436666666667; 4.8763888888889Koordinatat: 49°26′12″V 4°52′35″L / 49.436666666667°V 4.8763888888889°L / 49.436666666667; 4.8763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 46 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08186


Germont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Germont ka një popullsi prej 46 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Germont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale