Gernelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gernelle
Komunë
noform
Pamje nga Gernelle
Stema_figura
Vendndodhja
Gernelle is located in Franca
Gernelle
Gernelle
49°46′03″V 4°49′01″L / 49.7675°V 4.8169444444444°L / 49.7675; 4.8169444444444Koordinatat: 49°46′03″V 4°49′01″L / 49.7675°V 4.8169444444444°L / 49.7675; 4.8169444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.83 km2
Popullsia 324 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08440
INSEE 08187


Gernelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Gernelle ka një popullsi prej 324 banorë dhe sipërfaqe 4.83 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gernelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale