Gespunsart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gespunsart
Komunë
noform
Pamje nga Gespunsart
Stema_figura
Vendndodhja
Gespunsart is located in Franca
Gespunsart
Gespunsart
49°49′18″V 4°49′44″L / 49.821666666667°V 4.8288888888889°L / 49.821666666667; 4.8288888888889Koordinatat: 49°49′18″V 4°49′44″L / 49.821666666667°V 4.8288888888889°L / 49.821666666667; 4.8288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.02 km2
Popullsia 1097 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08700
INSEE 08188


Gespunsart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Gespunsart ka një popullsi prej 1097 banorë dhe sipërfaqe 21.02 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Gespunsart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale