Giethoorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Giethoorn (kthjellim).


Giethoorn
—  woonplaats  —
stema_figura
Pamje nga Giethoorn

Një nga skelat e shumta të zonës

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Komuna Steenwijkerland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°44′23″V 6°4′39″L / 52.73972°V 6.07750°L / 52.73972; 6.07750 (Giethoorn)Koordinatat: 52°44′23″V 6°4′39″L / 52.73972°V 6.07750°L / 52.73972; 6.07750 (Giethoorn)
Popullsia 2.620 banorë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Giethoorn is located in Hollandë
Giethoorn
Giethoorn

Giethoorn është një qytezë në Steenwijkerland, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 2620 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Giethoorn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Overijssel