Steenwijkerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Steenwijkerland (kthjellim).


Steenwijkerland
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Steenwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°47′00″V 6°07′00″L / 52.7833°V 6.11667°L / 52.7833; 6.11667 (Steenwijkerland)Koordinatat: 52°47′00″V 6°07′00″L / 52.7833°V 6.11667°L / 52.7833; 6.11667 (Steenwijkerland)
Sipërfaqja 321,69 km2
Popullsia 43.195 banorë 2010
Dendësia 134,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038, 0521, 0522, 0527, 0561
Kodi Postar 7946, 8066, 8325-8349, 8355-8379
Kodi statistikor 1708
Steenwijkerland – harta_foto
www.steenwijkerland.nl

Steenwijkerland është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 321.69 km² dhe popullsi 43195 banorë[1]. Steenwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel