Jump to content

Steenwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Steenwijk
Popullsia
 • Gjithsej18,655

Steenwijk është një qytezë në Steenwijkerland, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 18.655 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Steenwijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website

Stampa:Provinca Overijssel