Gilberto Ribeiro Gonçalves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gil
Të dhënat personale
Emri i plotëGilberto Ribeiro Gonçalves
Data e lindjes (1980-09-13) 13 Shtator, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesAndradina, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2005Corinthians Paulista
2005Tokyo Verdy
2006Cruzeiro
2007Gimnàstic Tarragona
2007-2008Internacional
2008Botafogo
2009-2010Flamengo
Ekipi kombëtar
2003Flag of Brazil.svg Brazili4(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gilberto Ribeiro Gonçalves (lindur më 13 Shtator 1980) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2003 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]