Girondelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Girondelle
Komunë
noform
Pamje nga Girondelle
Vendndodhja
Girondelle is located in Franca
Girondelle
Girondelle
49°50′44″V 4°23′22″L / 49.845555555556°V 4.3894444444444°L / 49.845555555556; 4.3894444444444Koordinatat: 49°50′44″V 4°23′22″L / 49.845555555556°V 4.3894444444444°L / 49.845555555556; 4.3894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.53 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08189


Girondelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Girondelle ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 11.53 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Girondelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale