Gironella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gironella
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Gironella is located in Spanjë
Gironella
Gironella

Koordinatat: 42°2′V 1°53′L / 42.033°V 1.883°L / 42.033; 1.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë David Font i Simon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.78 km2
Lartësia 469 m (m.n.d.)
Popullsia 4844 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gironellenc, gironellenca
Zona Kohore UTC+1

Gironella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gironella ka 4844 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]