Gisclareny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gisclareny
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Gisclareny.svg
Vendndodhja
Gisclareny is located in Spanjë
Gisclareny
Gisclareny

Koordinatat: 42°15′7″V 1°47′15″L / 42.25194°V 1.78750°L / 42.25194; 1.78750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Joan Tor i Tomàs
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.47 km2
Lartësia 729 m (m.n.d.)
Popullsia 34 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gisclarenyès, gisclarenyesa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 15′ 7″ Veri

1° 47′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Website

Gisclareny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gisclareny ka 34 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]