Givet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Givet
Komunë
noform
Pamje nga Givet
Stema_figura
Vendndodhja
Givet is located in Franca
Givet
Givet
50°08′17″V 4°49′27″L / 50.138055555556°V 4.8241666666667°L / 50.138055555556; 4.8241666666667Koordinatat: 50°08′17″V 4°49′27″L / 50.138055555556°V 4.8241666666667°L / 50.138055555556; 4.8241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.41 km2
Popullsia 6618 banorë
Dendësia 359 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08190
Faqja Zyrtare http://givet.fr


Givet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Givet ka një popullsi prej 6618 banorë dhe sipërfaqe 18.41 km², me një dendësi prej 359 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Givet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale