Givonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Givonne
Komunë
noform
Pamje nga Givonne
Stema_figura
Vendndodhja
Givonne is located in Franca
Givonne
Givonne
49°43′14″V 4°59′17″L / 49.720555555556°V 4.9880555555556°L / 49.720555555556; 4.9880555555556Koordinatat: 49°43′14″V 4°59′17″L / 49.720555555556°V 4.9880555555556°L / 49.720555555556; 4.9880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.04 km2
Popullsia 1099 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08200
INSEE 08191
Faqja Zyrtare http://givonne08.free.fr


Givonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Givonne ka një popullsi prej 1099 banorë dhe sipërfaqe 14.04 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Givonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale