Givron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Givron
Komunë
noform
Pamje nga Givron
Vendndodhja
Givron is located in Franca
Givron
Givron
49°38′54″V 4°17′24″L / 49.648333333333°V 4.29°L / 49.648333333333; 4.29Koordinatat: 49°38′54″V 4°17′24″L / 49.648333333333°V 4.29°L / 49.648333333333; 4.29
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.15 km2
Popullsia 100 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08192


Givron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Givron ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 7.15 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Givron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale