Givry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Givry
Komunë
noform
Pamje nga Givry
Stema_figura
Vendndodhja
Givry is located in Franca
Givry
Givry
49°29′24″V 4°32′09″L / 49.49°V 4.5358333333333°L / 49.49; 4.5358333333333Koordinatat: 49°29′24″V 4°32′09″L / 49.49°V 4.5358333333333°L / 49.49; 4.5358333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.93 km2
Popullsia 266 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08193


Givry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Givry ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe 11.93 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Givry (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale