Gjimnazi Sami Frashëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gjimnazi "Sami Frashëri" (Tiranë))
Shko te: navigacion, kërko
Gjimnazi në Tiranë

Gjimnazi Sami Frashëri është shkolle e mesme e profilizuar në Tiranë. Shumë prej figurave të njohura të Shqipërisë i kanë marrë dijet e tyre të adoleshencës në këtë gjimnaz. Ndodhet disi në verilindje të Tiranës jo shumë larg qendrës në rrugen "e Barrikadave" paralele me Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Ndertesa e ketij gjimnazi eshte restauruar nga viti 2003 deri me 2004.

Lidhej të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]