Shkolla e mesme "Sami Frashëri"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Gjimnazi Sami Frashëri)
Shko te: navigacion, kërko
Ndërtesa në Tiranë

Shkolla e mesme "Sami Frashëri" është një shkollë e mesme e përgjithsme, e ndodhur në pjesën veri-lindore të qendrës së Tiranës, në krah të rrugës së "Barrikadave", paralel me Bulevardin "Zog I".

Shumë prej figurave të njohura të Shqipërisë i kanë marrë dijet e tyre të adoleshencës në këtë gjimnaz. Ndertesa e ketij gjimnazi, e ndërtuar gjatë viteve të komunizmit, u restaurua plotësisht nga viti 2003 deri më 2004.

Lidhej të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]